ELHUNYT A GYAKORLÓISKOLA KIVÁLÓ PEDAGÓGUSA, VOLT KÉPZÉSI IGAZGATÓHELYETTESE

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy FERENCZYNÉ CSETE ANIKÓ, a Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola tanítója, volt képzési igazgatóhelyettese életének 52.évében hosszan tartó betegség után elhunyt. Személyében egy mindenki által tisztelt, szeretett, szakmailag és emberileg is nagyra tartott kollégát veszítettünk el.

Tanítói oklevelét – 4 év csornai szakközépiskolai évet követően – 1992-ben szerezte a győri Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolán. Ezt követően 15 évig lakóhelyén, Felpécen a Magyar István Általános Iskolában tanított. Nagyfokú elhivatottság és maximalizmus jellemezte, mindig törekedett a szakmai megújulásra, ezért folyamatosan képezte magát. A tanítás mellett a Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógiai Intézetben is dolgozott megyei szaktanácsadóként, ahol szakmai előadások és műhelymunkák szervezésével és tartásával segítette a tanító kollégák szakmai fejlődését. 2001-ben közoktatási vezető szakképzettséget szerzett és Országos Közoktatási Szakértőként is tevékenykedett. 2008. márciusától erősítette a Gyakorlóiskola csapatát, ahol szakvezetőként aktívan részt vett a tanítójelöltek gyakorlati képzésének vezetésében, majd képzési igazgatóhelyettesként a hallgatói tanítási gyakorlatokat irányította, szervezte, koordinálta, sokat tett ezek zökkenőmentes és magas színvonalú lebonyolításáért.

Kedves, empatikus személyiségével, szakmai hozzáértésével hamar kivívta a kollégák elismerését, hozzá minden kérdésükkel bizalommal fordulhattak. Óriási szorgalma, hivatása iránt érzett szakmai igényessége és alázata, valamint emberi kvalitásai, hatalmas küzdeni akarása példaértékű lehet mindannyiunk számára.

Emlékét kegyelettel megőrizzük, nyugodjon békében!

Széchenyi István Egyetem Öveges Kálmán Általános Iskola

pedagógusai, dolgozói és tanulói közössége