Vasúti kocsi akkor és most

1986 októberében történt a „baleset”, ami azóta is jelképe az intézménynek, most felújítják.

A győri Széchényi István Egyetem központi épülete és laborja között látványos hídszerkezet épült, hirdetve az egyetem műszaki és közlekedési területen elért hírnevét. A vasúti kocsi a Magyar Vagon- és Gépgyár korábban nagy sorozatban gyártott terméke, az Y jelű gyorsvonati személykocsi felépítménye egy ide tervezett, kéttámaszú acél hídszerkezetre került.

A Jövő Üzemmérnöke c. főiskolai lap cikke (1986 október)

A vasúti kocsi napjainkban a felújítás megkezdése előtt ( fotó: Májer Csaba József )

A vasúti kocsi belső tere 1975-ben ( fotó: archívum )

A belső tér napjainkban a felújítás megkezdése előtt ( fotó: Májer Csaba József )