Találkozás Tóth-Zele Józseffel, a Real Madrid focicsapata egykori edzőjével, tehetségmenedzserével

Tóth-Zele József a még ma is köztünk lévő azon utolsó legendák egyike, akik munkásságukkal külföldön jó hírét keltették Magyarországnak.

2023. november 9-én, csütörtökön 18 órakor a Széchenyi István Egyetem vendége lesz a Mester. A VIP teremben levetítik a róla szóló rövidfilmet, s a résztvevők megismerhetik a Real Madrid futballcsapatának, eredményességének titkait, működését, tehetséggondozási technikáját.

A beszélgetés vezetője dr. Kovács Barnabás nagykövet, Magyarország volt barcelonai főkonzulja, aki ma a Széchenyi István Egyetem címzetes egyetemi professzora, sportdiplomáciai szakirányú képzéseinek vezetője, „A jószemű José” film producere. A találkozó szakértői: Horváth Cs. Attila, a Magyar Labdarúgó Szövetség egykori elnökségi tagja, Papp Győző, a Kisalföld megyei napilap sportrovatának vezetője.

Tóth-Zele József, a kiemelkedően sikeres labdarúgó utánpótlás-edző színes és kalandos életét bemutató film a kezdetektől fogva vezeti végig a nézőt a főszereplő karrierjének legfontosabb állomásain a Heves megyei Füzesabonytól, az 1956-os forradalomban való részvételen, Bécsbe történő disszidáláson és Franciaországon át, egészen a madridi Santiago Bernabéu stadion zöld gyepéig.

Tóth-Zele József csaknem 30 évig szolgálta a Real Madridot utánpótlás edzőként. Nevelte a fiatalokat, járta az országot, így keresve ifjú tehetségeket a királyi klub utánpótlása számára. Többek között olyan nagy neveket köszönhet Tóth-Zelének is a futballvilág, mint Emilio Butragueño, Carvajal, vagy a spanyolok fiatal tehetsége, Alvaro Morata.

A film exluzívitását többek között az Emilio Butragueño-val, a Real Madrid jelenlegi igazgatójával dr. Kovács Barnabás által készített interjú adja, amelyben a legendás El Buitre (magyarul: A keselyű) beszél a Tóth-Zele Józseffel megélt közös munkáiról és kapcsolatukról.

Spanyolország egyik legjobb tehetséggondozójaként emlegetett Tóth-Zele József jó barátja volt Puskásnak, Kubalának. Kocsis Sándorral és Puskás Ferenccel együtt végezte el a spanyol labdarúgó szövetség edzőképzését, melynek vezetője az akkori spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Kubala László volt.

A rendezvényen való részvételre a Széchenyi István Egyetem honlapján vagy a https://www.uni.sze.hu/events/a-joszemu-jose-1/form címre kattintva lehet 2023. november 6-án, hétfőn 16 óráig – a férőhely szabta korlátok szerint – regisztrálni.

Nyitókép: Babák Zoltán / newjsag.hu