ELHUNYT VALICZKÓ KATALIN KOLLÉGIUMI TANÁR, NÉPMŰVÉSZ

Megrendülten tudatjuk, hogy életének 56. évében elhunyt Valiczkó Katalin pedagógus, kollégiumi tanár, népművész, a Széchenyi István Egyetem Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium munkatársa.

Valiczkó Katalin több mint három évtizedig volt a győri Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium pedagógus munkatársa. Pedagógusi pályáját a kollégiumban kezdte, teljesítette ki. Színvonalas nevelőtanári munkáját a diákok, a szülők, az iskola tantestülete által elismerten, nagy szeretettel végezte. A népművészet ifjú mestereként, lószőrékszer készítőként kreativitásával, a művészet értő szeretetével tette színesebbé a kollégiumi hétköznapokat. Sok-sok évfolyam kollégistáinak adott példát szorgalomból, tisztességből, emberségből. Régi és jelenlegi diákjai, kollégái szeretettel és tisztelettel emlékeznek rá.

Emlékét megőrizzük, nyugodjon békében!

Széchenyi István Egyetem