ELHUNYT DR. MOLNÁRKA GYŐZŐ, AZ INFORMATIKA ÉS A MATEMATIKA ELMÉLETÉNEK ÉS GYAKORLATÁNAK GYŐRI PROFESSZORA

Megrendülten tudatjuk, hogy életének 74. évében elhunyt dr. Molnárka Győző okl. fizikus, ny. egyetemi tanár, a matematikai tudományok kandidátusa, egykori intézetigazgató, a Matematika Tanszék régebbi vezetője, majd a Mechatronika és Gépszerkezettan  Tanszék kutatóprofesszora.

Dr. Molnárka Győző 1993. őszétől 2015. közepéig, 22 éven át volt a Széchenyi István Egyetem oktatója, munkatársa. Alkalmazott matematika, elméleti mechanika, informatika, anyagtudományok, elektronika, mechatronika, interdiszciplináris mérnöki tudományok ismeretkörökben oktatott, kutatott. 2002-től 2005-ig a legnagyobb hazai mérnökképző fakultás, a győri Műszaki Tudományi Kar dékánhelyettesi, az Informatikai és Villamosmérnöki Intézet igazgatói tisztségét is betöltötte. A győri egyetemi mérnöki szakok hazai elfogadtatása, bővülése, a munkaerőpiaci környezet hatékony alakítása volt a feladatköre.

A Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola oktatójaként a matematika, az informatika határterületeinek modellezésével, így gyakorlati ipari problémákra adott válaszok, megoldási javaslatok kidolgozásával, sporttevékenységek – különösen a labdajátékok – elemeinek megjelenítésével, alapos és részletes elemzésével foglakozott. Kutatóprofesszorként fiatal mérnököket mentorált, s indított el eredményesen a tudományos pályán.

Oktatói tevékenysége mellett a Magyar Állami Operaház magánénekeseként is megismerhettük. Az egyetemi eseményeken, a hallgatói rendezvényeken szívesen, nagy sikerrel szerepelt.

Emlékét megőrizzük, nyugodjon békében!

Széchenyi István Egyetem