ELHUNYT DR. GÓCSA KÁROLY, A GYŐRI MÉRNÖKKÉPZÉS RUGALMASSÁGÁT MEGALAPOZÓ VEZETŐ OKTATÓ

Megrendülten tudatjuk, hogy életének 82. évében elhunyt dr. Gócsa Károly docens, okl. gépészmérnök, gépjármű szakmérnök, a Közlekedés- és Gépészmérnöki Fakultás egykori igazgatója. Búcsúztatása Győrben, a nádorvárosi köztemető régi ravatalozójában 2024. január 24-én, szerdán 13 órakor lesz.

Kitüntetéses, frissdiplomás gépészmérnökként, gépjármű szakmérnökként 1966-tól 1975-ig a győri RÁBA Magyar Vagon- és Gépgyár Kísérleti Gyáregységében először fejlesztőmérnöki munkakörben dolgozott, majd szerkesztési osztályvezető, főosztályvezető lett a feladatköre. A Rába-gyár a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola győri indulását, meggyökeresedését a cég kiváló szakembereinek főiskolai oktatóvá válásával is támogatta. Az akkori vezérigazgató, Horváth Ede döntésével közel hatvan magasan képzett, kiváló gyakorlati felkészültségű szakember, többségében mérnök lett a győri műszaki felsőoktatás munkatársa. Dr. Gócsa Károly 1975-ben, a Gépjármű-közlekedési Tagozat Budapestről Győrbe településével választotta a műszaki oktatói pályát a Széchenyi István Egyetem jogelőd intézményében, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán. 2006-ig, nyugállományba vonulásáig az Általános Gépészeti Tanszéken először műszaki mechanikát és mechanizmusokat, majd az egyetemen számítógépes modellezést oktatott. Kutatási területe a gépjármű alkatrészek igénybevételének mérése, ennek statisztikai értékelése, a gépalkatrészek szilárdsági méretezése, végeselem módszer alkalmazása volt.

Dr. Gócsa Károly 1987-től 1990-ig a képzés sokoldalú gyakorlati hátterét biztosító gépész laboratóriumok főmérnöke, vezetője volt. A győri mérnökképzés, a mérnöki szakok tartalmi átalakításának időszakában, 1991-től két éven át a Közlekedés- és Gépészmérnöki Fakultás igazgatójaként a képzési célok, az oktatási tartalmak és módszerek, a speciális oktatási szakterületek munkatársai motiválásának egyik meghatározó, a munkaerőpiac kihívásait folyamatosan figyelembe vevő alakítója volt.

Szakmai teljesítményét oktatói, vezetői munkája részeként folyóiratcikkek, konferencia előadások, jegyzetek is jelzik. Több díjazott, jutalmazott szakdolgozatban és tudományos diákköri pályaműben konzulens, mentor volt.

Kiváló szakmai felkészültségét a vitában jól érvelő, logikus gondolatmenetével sikeresen alkalmazta.

A gyász időszakában régebbi rábás kollégái, egyetemi munkatársai, hallgatói a tudás hatékony és sikeres átadójára, a személyes példájával életút mintát bemutató tanárukra emlékeznek.

Emlékét megőrizzük, nyugodjon békében!