A Széchenyi István Egyetem együttműködési megállapodást kötött a CIG Pannónia Csoporttal és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt.-vel, amelynek eredményeként tovább bővül az intézmény képzési palettája. A biztosítási és pénzügyi szaktanácsadói szakirányú képzés a győri egyetemen indul el elsőként az országban.
Ünnepélyes keretek között írt alá együttműködési megállapodást a győri Széchenyi István Egyetem, a Dunaújvárosi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a CIG Pannónia Csoport és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. A partnerség célja a hazai biztosítási szakma méltó szintre emelése, valamint a jövő generáció biztosítási és pénzügyi ismereteinek egyetemi keretek között történő oktatása. Ennek érdekében az ország három felsőoktatási intézményében – elsőként a győri egyetemen – bevezetik a szakma eddigi legmagasabb szintű képzését.
A biztosítási szektor jelenleg a magyar nemzetgazdaság 2,2 százalékát teszi ki. Az ágazatban dolgozók átlagéletkora 55 év, a 30 év alatti biztosítási tanácsadók aránya mindössze 7 százalék. A Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. emiatt stratégiai célként tűzte ki, hogy felsőoktatási intézmények bevonásával magasabb szintre emelje a biztosítási szakértelmet a hazai piacon. Ennek érdekében kezdeményezte az együttműködést a három egyetemmel, amelynek keretében született meg a közösen egyeztetett szempontrendszer alapján kidolgozott szakirányú továbbképzés.
Az első képzés idén szeptemberében indul a Széchenyi István Egyetemen, amit 2024 februárjától a Dunaújvárosi és a Miskolci Egyetem követ.
A győri intézményben induló biztosítási és pénzügyi szaktanácsadói két féléves képzés levelező tagozaton végezhető el, online képzési formában. A jelentkezés előfeltétele bármely képzési területen szerzett, minimum BSc, BA vagy ezzel egyenértékű főiskolai vagy egyetemi diploma. (A képzés részletei itt találhatók.)
Az együttműködési megállapodás aláírói, köztük dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese (a felvétel jobb szélén).
„Büszkék vagyunk rá, hogy az elmúlt másfél év szakmai munkájának eredményeképpen, Magyarországon elsőként, 2023 őszén a győri Széchenyi István Egyetemen elindulhat a biztosítási és pénzügyi tanácsadói szakirányú továbbképzés. Ennek megvalósításával az volt a célkitűzésünk, hogy olyan átfogó és szakmaspecifikus ismereteket biztosítsunk, amely innovatív gondolkodásra, etikus és ügyfélközpontú szemléletmódra ösztönzi a végzett hallgatókat. Fontosnak tartjuk továbbá a megszerzett tudás gyakorlatban történő alkalmazásának lehetőségét is, ennek érdekében társaságunk gyakornoki programot biztosít a fiataloknak, hogy az elsajátított ismereteket sikerrel alkalmazhassák a mindennapokban” – nyilatkozta Keszthelyi Erik, a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. elnök-vezérigazgatója.
„A Széchenyi István Egyetem küldetésének tekinti, hogy minél értékesebb diplomát adjon hallgatóinak, és az aktuális kihívásokra válaszolni tudó, naprakész tudással rendelkező szakembereket biztosítson az országnak. A valós igényekhez a leghatékonyabban úgy lehet igazodni, ha széles körű együttműködéseket alakítunk ki a szakmai szervezetekkel, gazdasági szereplőkkel, oktatási intézményekkel, és közösen fogalmazzuk meg célkitűzéseinket. Egyetemünk kilenc karán, tizenegy tudományterületen több mint kétszáz képzést kínálunk, amely a mai aláírással egy újabb gyakorlatias és a piacon keresett tudást biztosító képzéssel bővül. Kívánom, hogy a partnerség az együttműködéshez csatlakozó valamennyi résztvevő számára sikeres és gyümölcsöző legyen” – nyilatkozta dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese.