Nemzetközi kapcsolatok: az ENSZ Turisztikai Világszervezetének tagja lett a Széchenyi István Egyetem

Az ENSZ Turisztikai Világszervezete, az UNWTO 25. közgyűlésén jóváhagyta a Széchenyi István Egyetem társult tagságát. Az intézmény csatlakozása új nemzetközi kapcsolatok lehetőségét, az ágazat – oktatást is segítő – legfrissebb adataihoz való hozzáférést, pályázati, kutatási együttműködéseket jelent.

Az üzbegisztáni Szamarkand adott otthont az ENSZ Turisztikai Világszervezete 25. közgyűlésének, amelyen mintegy 120 ország döntéshozói, turisztikai szakemberei tanácskoztak az ágazat jövőjéről. A szervezet munkájának fontos szereplői az egyetemek, ahol a turizmus sikerességét megalapozó kutatások és képzések zajlanak. Az eseményen a Széchenyi István Egyetemet Mészáros Márta, a Nemzetközi Programok és Alumni Központ vezetője és dr. Happ Éva, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar docense képviselte. Az intézmény számára fontos pillanat volt, amikor

a győri küldöttek átvehették az egyetem tagságáról szóló oklevelet Ion Vilcitől, az UNWTO Társult Tagság Osztályának ügyvezető igazgatójától.

Mészáros Márta, a Széchenyi István Egyetem Nemzetközi Programok és Alumni Központjának vezetője, Ion Vilci, az UNWTO Társult Tagság Osztályának ügyvezető igazgatója és dr. Happ Éva, az egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karának docense a tagsági oklevél átvételekor.

„Az ENSZ turisztikai szakmai szervezetéhez tartozás fontos lépés egyetemünk számára, hiszen karunk Turizmus és Vendéglátás Tanszéke a szakember-utánpótlás képzésével lényeges szereplője az ágazatnak. A tagság révén az oktatás színvonalát emelhetjük még magasabbra, hiszen olyan adatbázisokhoz jutunk hozzá, amelyekkel – a legfrissebb adatok, trendek, statisztikák ismeretében – naprakész tudást nyújthatunk”

– fogalmazott dr. Happ Éva. Hozzátette, az intézményben folyó kutatások, illetve nemzetközi kutatási hálózatokban való részvétel szempontjából is jelentős előny a csatlakozás, amelyet igyekeznek minél sokrétűbben kiaknázni.

„Az egyetemek nagyban hozzá tudnak járulni a szervezet munkájához, ezért számos országból találunk rangos intézményeket a társult tagok között. Az oktatás, a turisztikai szakemberek képzése és továbbképzése stratégiai kérdés az ágazat jövője szempontjából, ennek megfelelően a közgyűlésen is kiemelt témaként, külön fórum keretében jelent meg az edukáció, az egyetemekkel zajló párbeszéd” – emelte ki.

Az oktatás kiemelt témaként szerepelt az ENSZ Turisztikai Világszervezete 25. közgyűlésén.

Mészáros Márta hozzáfűzte, a Széchenyi-egyetem tagsága a világ turisztikai elitjének klubjába való belépést jelenti, amely nemzetközi kapcsolatainak további bővítésében, a szakmai partnerségek erősítésében is kiemelkedő lehetőség.

„Már a helyszínen is több előremutató megbeszélést folytattunk külföldi egyetemekkel, amelyekkel a közös pontok mentén együttműködéseket alakíthatunk ki a jövőben. Öröm volt számunkra az üzbég Buharai Állami Egyetem rektorával, dr. Xamidov Obidjon Xafizovich-csal való találkozásunk: az esemény kiváló alkalmat adott arra, hogy megerősítsük intézményeink közötti együttműködési megállapodásunkat”

– jegyezte meg.