A jövő szakembereit ünnepelték: átadták a diplomákat a Széchenyi István Egyetem Apáczai-, valamint Egészség- és Sporttudományi Karán

Csaknem hatszázan végeztek a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karán, illetve Egészség- és Sporttudományi Karán ebben a félévben, akik a Győr Városi Egyetemi Csarnokban megtartott ünnepségeken vehették át a munkaerőpiacon is értékes diplomájukat.

A Széchenyi István Egyetemen közel 1800-an tettek sikeres záróvizsgát a tavaszi szemeszter végén, közülük csaknem ötszázan az intézmény Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Karán végeztek.

„Képzési kínálatunkban jelenleg kilenc alapképzés – köztük az angol nyelven működő nemzetközi tanulmányok és szociológia szak –, öt mesterképzés, valamint több mint húsz szakirányú továbbképzés és tanfolyam szerepel” 

– mondta el a diplomaátadó ünnepségen dr. Pongrácz Attila dékán. Kiemelte: a hivatástudat, a szakmai elkötelezettség és az erkölcsi példamutatás mind kulcsszavai a kar tevékenységének.

„A mai napon alapszakokon, mesterszakokon – köztük első alkalommal a gyermekkultúra mesterszakunkon –, pedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzési szakokon, tanító műveltségterületi részismereti képzésen, valamint szakirányú továbbképzéseken végzett hallgatóink vehetik át a pedagógusképzési területen, a neveléstudományokban, illetve a bölcsészet- és társadalomtudományokban való jártasságukat igazoló diplomájukat” – összegzett. Az angol nyelvű nemzetközi tanulmányok alapképzésen végzett nemzetközi hallgatókat a dékán külön köszöntötte.

A frissdiplomások nevében Dakó Zsanett gyógypedagógia alapszakon végzett fiatal köszönt el az egyetemtől.

„A segítés, az empátia, a humánus beállítottság jellemez minket. Kívánom, hogy ez a szellemiség sose hagyjon el minket, és mindig emlékezzünk arra, miért is választottuk ezt hivatásunkká” 

– vélekedett. Josiah James nemzetközi hallgató búcsúbeszédében a más kultúrákból érkező fiatalok nézőpontjából részletezte élményeit, hangsúlyozva, hogy a Széchenyi-egyetemen töltött három év maradandó és emlékezetes marad számukra.

Az ünnepségen díjátadásra is sor került: az Oktatók a hallgatókért díjban dr. Simonik Péter, a Gyógypedagógia Tanszék vezetője részesült. A méltatásban elhangzott, hogy az egyetemi docens nemcsak kiváló szakmai tudásával, hanem nyitottságával és segítőkészségével is kiemelkedik, motiváló munkásságával, emberi és szakmai hozzáállásával példát mutat a hallgatók számára, valamint hozzájárul a kar közösségének formálásához.

A ceremónián az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat és Győr Megyei Jogú Város polgármestere által odaítélt hallgatói elismeréseket is átadták. A Pro Auditoribus díj emléklap minősítésében részesült Bertalan Bella Sára (rekreáció és életmód alapszak), Bodrogi Andrea (gyógypedagógia alapszak), Lukács Kata (nemzetközi tanulmányok alapszak), Molnár Bianka (rekreáció és életmód alapszak), Nagy Ákos Bátor (rekreáció és életmód alapszak), Timár Laura (közösségszervezés alapszak) és Wimmer Vanda (közösségszervezés alapszak). A díj oklevél minősítését Burkali Liliána (közösségszervezés alapszak), Dombi Zsófia (közösségszervezés alapszak), Horváth Sára (közösségszervezés alapszak), Ivánkovics Dorka (nemzetközi tanulmányok alapszak), Josiah James (nemzetközi tanulmányok alapszak), Németh Dóra Zsófia (gyógypedagógia alapszak), Szabó Enikő (gyógypedagógia alapszak) és Timár Nelli (szociológia alapszak) érdemelte ki. A Pro Auditoribus díj bronz minősítését Dakó Zsanett (gyógypedagógia alapszak) és Sásdi Adrienn (közösségszervezés alapszak), míg ezüst minősítését Mátyás Vivien (rekreáció és életmód alapszak) vehette át.

Galéria (Fotók: Adorján András, Dudás Máté)

Ugyancsak a Győr Városi Egyetemi Csarnokban tartották az Egészség- és Sporttudományi Kar diplomaátadó ünnepségét, amelyen mintegy százan vették át oklevelüket. Köszöntőjében dr. Somogyi Angéla dékán úgy fogalmazott: a Széchenyi István Egyetemen megszerzett diploma nem csupán a tudás hivatalos elismerése, hanem lehetőség is arra, hogy választott hivatásukat magas színvonalon valósítsák meg a fiatalok.

„Ma egy különleges és történelmi pillanatot élünk meg itt az egyetemen, hiszen az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak védőnő szakirányának első végzett évfolyama is átveszi diplomáját” 

– árulta el.

„Kívánom, hogy esküjük szellemében, hivatásukhoz hűen szolgálják beteg embertársaik gyógyulását, és felelősségteljesen, szakmai elhivatottsággal teljesítsék mindazokat a feladatokat, amelyek az egészségügy területén várnak” – jelentette ki. A dékán a kar jövőjéről is szót ejtett, kiemelve, hogy az intézmény számos új képzés elindításával támogatja majd az egészség- és sporttudományi terület szakember-utánpótlását és fejlődését.

Az esemény díszvendége volt dr. Soós Ágnes, az Országos Sportegészségügyi Intézet főigazgató-főorvosa, aki beszédében méltatta a Széchenyi-egyetemmel fenntartott együttműködést, melynek célja az egészségügy közös fejlesztése.

„Mi, a sportegészségügyi intézetben szeretettel várjuk a most végzett kollégákat. Végezetül emlékeztetném a jelenlévőket: az önök hivatása egy csoda. Éljenek vele, és vigyék sikerre munkájukat!” 

– szólt a frissdiplomásokhoz.

A végzett hallgatók nevében Horváth Róza (egészségügyi gondozás és prevenció alapszak) elmondta, a nehézségeket az összetartó közösség, az oktatói példamutatás és a támogató családi háttér segített leküzdeni. „Szakmánk nem egyszerűen foglalkozás, hanem életre szóló hivatás. Örülök, hogy ezt választottuk” – húzta alá. „Hiszem, hogy az a szakmai és emberi alap, amit itt kaptunk az egyetemen, elég lesz ahhoz, hogy jó szakemberek és főleg jó emberek tudjunk lenni” – szögezte le.

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat által odaítélt Oktatók a hallgatókért díjat Pintér Miklósné mestertanár kapta. Az Elméleti Egészségtudományi és Ápolástan Tanszék oktatója szakmai felkészültségével, a hallgatók felé irányuló figyelmességével és elkötelezettségével, valamint példamutató, empatikus megközelítésével érdemelte ki az elismerést.

A Pro Auditoribus díj emléklap minősítésében Horváth Vivien Teréz (egészségügyi gondozás és prevenció alapszak) és Lovász Fanni (ápolás és betegellátás alapszak), oklevél minősítésében pedig Nagy Noémi (egészségügyi gondozás és prevenció alapszak) részesült.

Galéria (Fotók: Adorján András, Dudás Máté, Nagy Gergely)