A Széchenyi István Egyetem jogász hallgatóit támogatják

A Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért november végén tartotta adománygyűjtő díszvacsoráját a Révész Étteremben, amelynek bevétele meghaladta az egymillió kétszázezer forintot. A harmadik alkalommal megrendezett esemény díszvendége Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát volt.

A Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért 2014-ben jött létre azzal a céllal, hogy támogassa a Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának tehetséges és rászoruló hallgatóit, valamint tevékenységével méltó módon szimbolizálja a jogászi hivatásrendek egységét a régióban. A vacsorán a jogi kar társadalmi kapcsolataiban rendkívül fontos szerepet játszó hivatásrendek: a bíróságok, ügyészségek, illetve közigazgatási intézmények vezetői, az ügyvédi hivatásrend képviselői, egyetemi vezetők, az alapítvány és a kar vezetői, munkatársai, az alapítvány ösztöndíjas hallgatói és alumni-köre ült asztalhoz.

Napjainkban a személyes részvétellel kifejezett aktív támogatás különösen sokat jelent, amely jelen esetben az alapítványi célok előmozdítása mellett pozitív visszajelzés a magas színvonalú győri jogászképzésre is. A jó hangulatú este házigazdája dr. Smuk Péter dékán volt, aki köszöntőjében elmondta, reméli, hogy a lassan hagyományossá váló esemény nem csak fundraising, hanem „friendraising” is lesz. Az est tehát nem csupán az alapítvány bevételeinek gyarapítását célozta, hanem a régió jogász értelmisége számára találkozási lehetőséget és kellemes kikapcsolódást is kívánt biztosítani.

Az est díszvendége Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát volt

A díszvendée Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát volt, aki köszöntőjében a hagyományos értékek modern korban való érvényesüléséről és azok lényegének megóvásáról szólt. Főapát úr előadását a bencések jelmondatával zárta útravalóul: „Ora et labora”, „Imádkozzál és dolgozzál”.

Dr. Lévayné dr. Fazekas Judit tanszékvezető egyetemi tanár, prodékán, az alapítvány kuratóriumának elnöke köszöntőjében megköszönte a jelenlévők támogatását és ismertette az alapítvány elmúlt éves tevékenységét. Az eredményes működést mutatja, hogy fennállása óta a szervezet 51 tehetséges hallgatót tudott támogatni, összesen 6 690 000 forinttal. Az elnök külön köszöntötte  a jelen lévő meghívott hallgatókat, akik korábban az alapítvány támogatásában részesültek.

Sík Frida színművésznő 

Az eseményen fellépett Sík Frida színművésznő, az estély tombolasorsolással zárult, mely során különlegesen szép és értékes nyeremények találtak gazdára. A vacsorának az alapítvány céljaira fordítható bevétele elérte az 1 245 000 forintot.

Szöveg: Néher Dóra, Verebélyi Viktória