Mi mindenre képesek elhivatott, a társadalomért tenni akaró hallgatók? Miért választják a fiatalok hivatásul az egészségügyi pályát és a Széchenyi István Egyetemet? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk az Alumni Talk podcastban. A kilencedik epizódban Soósné dr. Kiss Zsuzsanna és Báró Szabina voltak vendégeink.
Az Alumni Talk évadzáró adásában a Széchenyi István Egyetem Egészség- és Sporttudományi Karának képzései kapcsán a segítő szakmák szépségeiről és kihívásairól, illetve az egészségügyi önkéntes hallgatók áldozatvállalásáról és hivatástudatáról is kérdezte a vendégeket Simon Panka műsorvezető.
Soósné dr. Kiss Zsuzsanna, a kar Egészségtudományi Tanszékének vezetője, habilitált egyetemi docens kérdésünkre kifejtette: a gyógyító, ápoló, gondozó és megelőző csapatban végzett munka sikereinek, a betegek gyógyulásának látványa, a páciensektől kapott pozitív visszajelzések olyan nem leírható vagy elmondható élmények, amelyeket csak az tud megélni, aki az egészségügyben dolgozik.
Kis híján 30 éves felsőoktatási gyakorlattal és több mint harmincöt év szakmai munkával a háta mögött is úgy gondolja, hogy a fehér köpeny varázsa ma is létezik. „Különösen így van ez, ha a fehér köpenyt a tradicionális értelemben vett tudás, a beteg és gyógyítója közötti kapcsolat, valamint a gyógyításba vetett hit szimbólumának tekintjük. A klasszikus fehér köpeny varázshatása mind a betegek, mind az egészségügyi dolgozók érdekét szolgálja” – hangsúlyozta a podcastban.
Báró Szabina Széchenyi alumni pedig úgy nyilatkozott, hogy a Széchenyi István Egyetem képzésének gyakorlatorientáltsága nagyban hozzásegítette, hogy megerősítse azt elképzelését, hogy az egészségügyi pályán a helye. A Széchenyin szerzett tudásra és tapasztalatra pedig, mint mondta, minden nap számíthat a munkájában, a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház szülészetén.
A podcast vendégei: Soósné dr. Kiss Zsuzsanna és Báró Szabina.
(Fotók: Márkusné Nagy Julianna, Májer Csaba József)
Tudta?
Az egyetem Egészség- és Sporttudományi Kar első képzései a Széchenyi István Egyetem jogelődjén, a Széchenyi István Főiskolán 1996 szeptemberében indultak. Az első években a diplomás ápoló és szociális munkás főiskolai képzések folyamatos szakmai fejlesztése, megszilárdítása és elfogadtatása volt a legjelentősebb feladat. Az azóta eltelt időben az élsportolókat is vonzó sporttudományi programokkal, valamint számos más gyakorlatorientált egészségügyi képzéssel színesedett a kar kínálata. Az itt tanulók a nyugat-magyarországi régió legelismertebb oktató kórházának, a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórháznak a neves szakembereitől is tanulhatnak.