Bridge akkor és most

A hallgatói tereknek és az ott tartott rendezvényeknek valódi közösségépítő szerepük van, melyek a felsőoktatási intézmény arculatát is meghatározzák. Nemzetközi példák mintájára a Széchenyi István Egyetem és jogelőd intézményének hallgatói közösségei hosszú ideje üzemeltetnek olyan népszerű klubokat, amelyek nem csak az egyetemi polgároknak nyújtanak alternatívát a kikapcsolódásra.

A Bridge Hallgatói és Oktatói Klub épülete, az egykori az Országos Rendőr-főkapitánysággal kötött megállapodás alapján 2007-ben került az egyetem tulajdonába, a cél pedig az volt, hogy a kulturális és szórakoztatóközpont összekötő kapocs legyen az egyetem hallgatói és oktatói között. A Bridge megalapításával egy Győrben egyedülálló komplexitású multifunkcionális klub jött létre, mely a kezdetektől egyszerre működött kávézóként, szórakozóhelyként, koncerthelyszínként és konferenciaközpontként. Sok éven át szolgálta ezen célokat az épület, melynek időszerű felújítása a 2021-es évben megtörtént.

A Széchenyi István Egyetem egyik stratégiai célja, hogy valamennyi épületét felújítsa a fenntarthatóság és a klímavédelem jegyében, társadalmi felelősségvállalását is szem előtt tartva. A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programból elnyert európai uniós támogatásnak köszönhetően nyílászárócserére, homlokzati hőszigetelésre, a falak vizesedésének megakadályozására, gépészeti korszerűsítésre, valamint a földszinti tömb lapos tetejének vízszigetelésére és burkolatának cseréjére került sor. Idén februárban aztán Alee és a Follow the Flow fantasztikus koncertjével nyitott újra a Széchenyi István Egyetem Bridge Hallgatói és Oktatói Klubja, amely azóta is szinte minden hétvégére kínál koncertet vagy egyéb szórakozási lehetőséget.

Programok: http://bridgegyor.hu/

A BM ( Belügyminisztérium ) Csónakház 1985 – ben

A Bridge Hallgatói és Oktatói Klub a felújítás előtt

( Fotó: Májer Csaba József )

A Bridge Hallgatói és Oktatói Klub a felújítás után

( Fotó: Májer Csaba József )