Korszerű agrárium és fenntarthatóság: csaknem kétszázan szereztek diplomát a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári karán

„Az ember élete olyan, mint a patak…” – a 125 éve született Fekete István író, egykori óvári gazdász gondolataival kezdődött a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának diplomaátadó ünnepsége július 4-én. Csaknem kétszáz végzős hallgató szerzett oklevelet, és vált egyben olyan közösség tagjává, amely a magyar agrár-felsőoktatás legrégebbi és egyik legerősebb hagyományokra épülő bázisát jelenti.

207 évvel ezelőtt, Európában elsőként Mosonmagyaróváron indult felsőfokú agrárképzés. E történelmi örökséghez méltón a napokban ünnepélyes keretek között adták át az okleveleket a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara végzőseinek.

Dr. Tóth Tamás dékán beszédében kiemelte:

„Az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar küldetése, hogy a digitális technológiák, a precíziós mezőgazdaság, a fenntarthatóság és a környezettudatosság jegyében képezzen olyan szakembereket, akik a legújabb tudományos eredmények és a gyakorlati tapasztalatok révén képesek hozzájárulni egy élhetőbb és fenntarthatóbb jövőhöz. Ebben a törekvésben az önök generációja kulcsszereplő. Önök azok, akik már nemcsak tanúi, hanem aktív alakítói lehetnek egy új korszaknak, amely a technológia és a természettel való együttműködés egyensúlyára épül.”

Hozzátette: diplomájuk jelképe annak a tudásnak, elhivatottságnak és munkának, amelyet az elmúlt években itt végeztek.

A diplomaátadón közösségi díjakat is átadtak: a Hallgatói Önkormányzat a Pro Auditoribus oklevél minősítésével ismerte el azokat, akik az egyetemi élet szervezésében, a közösség építésében és a hallgatói érdekérvényesítésben kiemelkedőt nyújtottak. Így Czuppon Benedek, Pankasz Medárd, Szöllőskei Réka Johanna, Marcsik Enikő és Tóth Dzsenifer Petra vehette át az elismerést. A végzősök nevében Sinkó Ferenc Ferdinánd búcsúzott – aki a Pro Auditorimus díj bronz minősítésében részesült –, személyes szavaival is megerősítve: az itt töltött évek nem csupán tanulást, hanem közösségi kötődést, barátságokat és értékeket is jelentettek.

Az eseményen Mosonmagyaróvár nevében Szabó Miklós polgármester, az Óvári Gazdászok Szövetsége nevében pedig Kovács-Csomor Zsolt elnök gratulált a végzősöknek, akik diplomájuk átvétele után a „Mosonmagyaróvár tiszteletbeli polgára” címet igazoló oklevelet is megkapták.

Az ünnepségen oklevéllel ismerték el dr. Ács Zoltán Győr-Moson-Sopron vármegyei főállatorvos és agrárügyi főosztályvezető, a kar külsős oktatója magas színvonalú tevékenységét, valamint dr. Kacz Károly professor emeritus példaértékű tudományos és oktatói munkásságát.

Képgaléria (Fotók: Adorján András, Korinek Bettina)