Kanadai atyával épít nemzetközi keresztény hallgatói közösséget a Széchenyi István Egyetem

A hit kultúrákon átívelő erejével épít közösséget a Széchenyi István Egyetem a nemzetközi keresztény hallgatók számára a kanadai Andrew Lee közreműködésével. Az atya az őszi félévben nyolc alkalommal várja az érdeklődőket. Az intézmény kiemelt figyelmet fordít a nemzetközi hallgatókra is, és olyan programokat szervez számukra, amelyek hozzájárulnak mentális jóllétükhöz.

Elsősorban az Ösztöndíjprogram Keresztény Fiataloknak ösztöndíjas hallgatóit szeretné megszólítani a kanadai Andrew Lee több alkalmas programsorozatával, melynek célja, hogy a Széchenyi-egyetemen nemzetközi katolikus közösség jöjjön létre, felhasználva a kereszténység kultúrákon átívelő erejét. Az atya a Borromeo Szent Károly Papi Testvériség és a 20. században Olaszországban alapított Közösség és Felszabadulás nevű egyházi mozgalom tagja, és munkája részeként több éven keresztül Magyarországon tevékenykedik.

A fiatalok jelentik a társadalom és az egyház jövőjét, ezért fontos, hogy időt és energiát szenteljünk arra, hogy a hitben vezessük őket, és megosszuk velük a hit szépségét. Nagyon izgatottan várom, hogy megismerjük egymást a hallgatókkal, együtt haladjunk a keresztény felnőtté válás útján, és megosszuk egymással ezeket a fontos egyetemi éveket”

– húzta alá.

Az Alumni és Wellbeing Központ, a Nemzetközi Programok és Alumni Központ, valamint az egyetemi lelkész, Simon Dávid közös szervezésében az őszi félév során Lee atya összesen nyolc alkalommal látogat el a győri intézménybe, hogy találkozzon a hallgatókkal, és Luigi Giussani atya írásairól tartott közös beszélgetést követően istentiszteletet tartson nekik a győr-révfalui templomban, majd vacsorára invitálja őket. Ezekre a szombati alkalmakra nemcsak a nemzetközi, hanem azokat a magyar hallgatókat is várja, akik szívesen csatlakoznának az angol nyelvű keresztény egyetemi közösséghez. Mivel az alkalmak kötetlenek és nem épülnek egymásra, ezért bármely találkozón részt vehetnek az érdeklődők.

A részt vevő hallgatók a világ számos pontjáról, többek közt Szíriából, Nigériából, Pakisztánból és Kenyából érkeztek

a Széchenyi István Egyetemre.

„A keresztény ösztöndíjasok részéről kiemelkedő a kapcsolódás iránti vágy, és szomjazzák a keresztény közösségben való aktív jelenlétet. Ezek a fiatalok hazájukban gyakran kirekesztést és üldöztetést éltek át a vallásuk miatt, ezért számukra még örömtelibb, hogy itt szabadon megélhetik a hitüket. Amíg ez számunkra természetes, addig számukra kincs – mindez hozzájárul a mentális jóllétükhöz is”

– mondta el Páliné Nyiri Sylvia, a Nemzetközi Programok és Alumni Központ Ösztöndíjprogram Keresztény Fiataloknak intézményi koordinátora.

„Az a tapasztalatunk, hogy a nemzetközi hallgatók részéről óriási a nyitottság és az igény a közösségi élményekre. Emiatt is öröm számunkra ez a programsorozat, amelynek során a fiatalok a hit révén kapcsolódhatnak egymáshoz. Ez a magyar hallgatóknak is remek lehetőség, hogy jobban megismerjék külföldi társaikat”

– mondta el Vajóczki Rita, az Alumni és Wellbeing Központ munkatársa. A Nemzetközi Programok és Alumni Központ mellett az Alumni és Wellbeing Köpont is azon dolgozik, hogy a nemzetközi diákokat is bevonja a wellbeing programokba, melynek első lépéseként igényfelmérést terveznek köztük a közeljövőben, hogy a szükségleteiknek megfelelő lehetőségeket tudjon biztosítani számukra az intézmény.

A közösség nem szűnik meg a nyolc alkalmat követően sem, mivel Lee atya igény szerint a későbbiekben is programokkal készül a fiatalok számára. Mindemellett az Nemzetközi Programok és Alumni Központ a félév során további programokkal várja a Keresztény Ösztöndíjas hallgatókat: hetente részt vehetnek a Menedzsment Campuson tartott Biblia foglalkozásokon, és bekapcsolódhatnak a Dorcas Projectbe, ahol jótékonysági akció keretében horgolhatnak a keresztény fiatalok takarókat a rászoruló gyermekek.